Strona główna » Wina » Wina białe

Wina białe

Pinot Grigio

butelka 0,75l – 90 zł

Kolor – słomkowożółty, aromat – intensywny, wyczuwalne nuty gałki muszkatołowej, wanilii, brzoskwini oraz dojrzałego pomidora i kwiatu akacji. W smaku wytrawne, orzeźwiające, dojrzałe, aromatyczne, o owocowym bukiecie, z posmakiem skórki pomarańczowej w nosie. Wino o wyjątkowo pełnym smaku, długie i eleganckie. Pinot Grigio powstało z mutacji Pinot Noir i jest z pewnością najlepiej rozpoznawalnym włoskim winem, uprawianym na terenie Veneto od XIX wieku.

Sauuvignon Blanc

butelka 0,75l – 90 zł

Kolor – słomkowożółty z bladozielonymi refleksami, aromat – wyraźny i intensywny, z nutą mięty, pieprzu, jagody, jałowca i owoców tropikalnych. W smaku pełny i bogaty, z aromatem dojrzałych egzotycznych owoców. Na podniebieniu jest rozległy i elegancki. Sauvignon blanc swoją nazwę zawdzięcza francuskim słowom sauvage (dziki) i blanc (biały). Cechuje je wyjątkowa kruchość i świeżość.

Mullet Turgau

butelka 0,75l – 90 zł

Kolor – słomkowożółty, aromat – świeży, delikatny zapach z nutkami brzoskwini, dzikiej róży, szałwii i kwiatu bzu oraz nuty kandyzowanych owoców (melona i brzoskwini). W smaku bogaty, ale wyrafinowany, z dobrze wyczuwalnymi aromatami, wyważone, harmonijne i eleganckie. Muller Thurgau o odmiana winogron, stworzona przez Hermanna Mullera z krzyżówki trzech szczepów: Riesling, Sylvaner i Chasselas.

Chardonnay

butelka 0,75l – 90 zł

Kolor – słomkowożółty z bladozielonymi refleksami, aromat – delikatny i elegancki, z dodatkiem jabłka, banana i skórki chleba. W smaku świeży, owocowy z pełnym aromatem. Chardonnay to odmiana winogron o zielonej skórce, pochodząca z Burgundii. Jest ważnym składnikiem wielu win musujących.

Tai-Tocai

butelka 0,75l – 90 zł

Kolor – słomkowożółty, aromat – owocowy z nutką kwiatów i migdałów. W smaku bardzo atrakcyjny, z przyjemnie gorzkawą nutą, ładnie łączy się z aromatami miodu i brzoskwini. Tocai Friulano jest jedną z najlepszych odmian rodzimych winogron. Tai w zależności od producenta może być ostry, kremowy albo przydymiony i pikantny.

Verdduzzo

butelka 0,75l – 90 zł

Kolor – złoty odcień słomkowożółtego, aromat – miły, owocowy, z nutami przypraw. W smaku aksamitny, kruchy i owocowy, o spokojnym zakończeniu. Verduzzo to białe wino, powstałe z winogron uprawianych głownie w regionie Friuli – Wenecja Julijska w północnych Włoszech. To solidne wino o silnej podstawie i imponującym smaku.

Don Lucci - wina białe